Zakup drukarki z tanimi atramentami: Co musisz wiedzieć, zanim kupisz jedną

Zakup drukarki z tanimi tuszami może kosztować Cię, więcej niż myślisz. Tani tusz jest jednym z głównych powodów braku długotrwałej relacji z drukarką. Kupno tańszej drukarki bez sprawdzenia kompatybilności tuszy może kosztować Cię, więcej pieniędzy niż planowałeś. Być może zastanawiasz się, „co jest takiego drogiego w kilku butelkach atramentu?”.

Jeśli nie jesteś pewien, to czytaj dalej – ponieważ może się to skończyć kosztem, znacznie większym niż przewidywałeś. Ponadto, jeśli nie sprawdzisz kompatybilności atramentów przed zakupem, Twoja nowa drukarka będzie musiała poświęcić czas i pieniądze na ponowną kalibrację po zainstalowaniu każdego nowego zestawu atramentów. Ten artykuł wyjaśnia, czym są tanie tusze i dlaczego mogą one w końcu kosztować Cię czas i pieniądze w dłuższej perspektywie.

Gdzie szukać drukarki z tanim tuszem?

Tanie tusze są często sprzedawane jako tusze firm trzecich, z rynku wtórnego. Te tusze są przeznaczone do stosowania w tańszych drukarkach, aby zaoszczędzić pieniądze. Producenci ci twierdzą, że te tusze są takie same lub nawet lepsze niż oryginalne tusze, które zostały dostarczone z Twoją drukarką.

Ważne jest, aby pamiętać, że te atramenty nie są produkowane przez producenta drukarki. Te tanie atramenty są często wykonane przez dostawców. Często nie są one produkowane na tym samym sprzęcie co tusze do drukarek i mogą mieć inne właściwości. Jeśli drukarka nie obsługuje określonego rodzaju taniego atramentu, istnieje duża szansa, że nie będzie drukować w ogóle przy użyciu tej marki.

drukarka z tanim tuszem

Dlaczego tusz kosztuje więcej niż drukarka?

Drukarka to nie tylko cena wkładów z tuszem. Jest to również koszt papieru i energii elektrycznej wykorzystywanej do uruchomienia drukarki. W dłuższej perspektywie prawdopodobnie wydasz więcej na drukarkę, jeśli oryginalne tusze są drogie.

Koszt eksploatacji drukarki zależy od wielu czynników, takich jak ilość zużytego papieru, temperatura na zewnątrz, jak długo pracuje Twoja drukarka i ile energii elektrycznej zużywasz w tym czasie. Większość producentów tuszy zaleca, aby drukować 2-3 strony na minutę.