Segregatory z funkcją dźwigni

Porządny segregator biurowy znacząco ułatwia zachowanie porządku w dokumentacji. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będziemy mieć zdecydowanie lepszą kontrolę nad poszczególnymi dokumentami Aby usprawnić pracę w biurze, warto rozejrzeć się za porządnymi segregatorami.

Praktyczne segregatory z mechanizmem ringowym – często wybierane do biur

Producenci oferują segregatory z różnymi rodzajami mechanizmów. Największym zainteresowaniem cieszą się segregatory z mechanizmem dźwigniowym. Zaawansowany mechanizm szczękowy umożliwia usystematyzowanie i archiwizowanie dużej ilości dokumentów. Większość producentów oferuje mechanizmy typu D, gdzie poszczególne ringi są półokrągłe, dzięki czemu wyróżniają się znacznie większą pojemnością. Tego typu mechanizm bardzo często spotkać można nie tylko w segregatorach biurowych, ale również w segregatorach reklamowych i ofertowych. Na półkach sklepowych znaleźć można także segregatory z mechanizmem typu R. W tym konkretnym przypadku ringi są okrągłe i oferują nieco mniejszą pojemność od wcześniej opisanego mechanizmu typu D. Największą pojemność, jeżeli chodzi o wkład kartek jest w stanie zaoferować segregator biurowy z mechanizmem Q. Segregatory tego typu bez problemu poradzą sobie z utrzymaniem ciężkich dokumentów.

segregatory

Funkcjonalny mechanizm

Segregatory z mechanizmem dźwigniowym wyposażone są w specjalny uchwyt (https://biurwa.pl/segregatory). Po jego naciśnięciu automatycznie otwierają się wszystkie ringi. Przy tego typu segregatorach nowe kartki nakłada się wyłącznie na prawe ringi. Aby przełożyć dokumenty na drugą stronę należy oczywiście zamknąć ringi. Mechanizm dźwigniowy wykorzystywany jest nie tylko w segregatorach biurowych, ale również w segregatorach archiwizacyjnych. W komplecie do każdego segregatora dołączany jest plastikowy albo metalowy dociskacz, dzięki któremu możliwe jest przetrzymanie dokumentów. W segregatorach z mechanizmem dźwigniowym montowane są zazwyczaj bardzo szerokie dociskacze, które posiadają przycisk zwalniający.