Jak działa kalkulator leasingowy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że leasing z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Czym należy się sugerować przy wyborze najlepszej firmy leasingowej? Doskonałym rozwiązaniem może być kalkulator leasingu.

Leasing nadal jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

Warto wiedzieć, że od 1 stycznie 2019 roku obowiązują zupełnie inne zasady, jeżeli chodzi o rozliczanie omawianego leasingu przez przedsiębiorców. W przypadku, gdy samochód jest wykorzystywane również do celów prywatnych, właściciel firmy ma możliwość odliczenia tylko 75% wydatków związanych z jego użytkowaniem. Oczywiście godny uwagi jest również fakt, że można dokonać pełnych odliczeń dopiero wtedy, gdy wartość pojazdu nie przekroczy 150 tysięcy złotych netto.

Dlaczego kalkulator leasingu może być bardzo pomocny?

Należy mieć świadomość, że dostępne w internecie kalkulatory leasingu pozwalają osobie zainteresowanej obliczyć nie tylko wartość marży, ale również wysokość rat leasingowych. Jak wiadomo przedsiębiorcy, którzy szukają auta przeważnie zastanawiają się nad wysokością miesięcznej raty leasingowej.

Rekomendowane jest jeszcze przed wybraniem się do danego leasingodawcy sprawdzić w omawianym kalkulatorze, jaki okres leasingu, procent wpłaty własnej, a także wykupu będą zdecydowanie najbardziej korzystne,

Jakie są jeszcze zalety kalkulatora leasingu?

Warto wiedzieć, że kalkulator leasingu uwzględnia przede wszystkim aktualny WIBOR. Przedsiębiorca musi mieć także świadomość, że ma on charakter tylko i wyłącznie orientacyjny. Należy zatem wziąć poprawkę, że wysokość rat leasingowych w poszczególnych firmach może się minimalnie różnić.

Przedsiębiorcy mogą wziąć w leasing nie tylko i wyłącznie nowe samochody, ale również używane. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku funkcjonują firmy, które są w stanie finansować nawet 8 letnie auta. Koniecznie trzeba pamiętać, że leasing używanych samochodów będzie droższy niż nowych. Oczywiście na wysokość odsetek będzie wpływać ryzyko po stronie firmy leasingowej.

Kalkulator leasingu można znaleźć klikając tutaj.