Instagram — 4 pomysły na ciekawe posty

Chcesz, by twój Instagram był piękny, spójny i przyciągał nowych obserwatorów, ale brak ci weny na nowe wpisy? Przeczytaj artykuł i poznaj najlepsze pomysły na instagramowe posty.

Czego chcą obserwatorzy?

Twój Instagram powstał z myślą o odbiorcach, dlatego ważne jest, by wiedzieć, czego od ciebie oczekują. Zastanów się, jaki charakter ma twój profil i jaki jest jego cel. Dzięki temu będziesz mógł lepiej dostosować treści swoich postów do ogólnego zapotrzebowania społeczności.

Oto ciekawe pomysły na posty instagram:

1. Posty edukacyjne

Rzetelne informacje zawsze są na miarę złota! Warto publikować wartościowe treści, które ludzie chętnie udostępnią dalej na swoim profilu. Jeśli twój profil ma wartość edukacyjną, a informacje zawarte w postach są prawdziwe i sprawdzone, możesz być pewny, że osoby zainteresowane tematem przekażą go dalej. Posty edukacyjne mogą zatem pełnić funkcje nośników między użytkownikami o podobnych zainteresowaniach, a dla ciebie jest to darmowa reklama!

2. Posty z backstage

Ludzie uwielbiają naturalność, i to że jesteś normalnym człowiekiem, który także ma problemy. Możesz pokazać, ile serca i pracy wkładasz w to, co robisz na co dzień. Twoja praca, obowiązki, a także wpadki, to tematy, które wzbudzą zainteresowanie wielu osób. Dzięki temu pozwolisz swoim odbiorcom poznać się takiego, jakim jesteś w rzeczywistości.

Zasięgi social media

3. Zabawne posty

Zabawne posty to kolejny pomysł na posty na Instagrama, bo przecież, kto nie lubi się śmiać? Śmieszne zdjęcia, opisy i filmiki to coś, co nigdy się nie nudzi. Ludzie chętnie wracają tam, gdzie czują się dobrze i komfortowo. Jeśli twoje posty są w stanie poprawić komuś humor, to bądź pewien, że jesteś na dobrej drodze.

4. Posty świąteczne

Warto zamieszczać posty świąteczne i okolicznościowe, bo pokazują, że jesteś na czasie! Okazji do świętowania jest niezwykle dużo, dlatego dobrym pomysłem będzie rozplanowanie ich w kalendarzu. Warto zamieścić posty na takie okoliczności jak:

  • Boże Narodzenie,
  • Wielkanoc,
  • Dzień Matki,
  • Dzień Ojca,
  • Dzień dziecka. 

Nie musisz ograniczać się tylko do jednej formy prezentowania swoich treści. Warto tworzyć serie postów, dzięki czemu zadowolisz osoby z różnymi preferencjami, a twój feed nie będzie nudny.