Czym należy sugerować się przy wyborze segregatorów?

Bardzo duża liczba osób pracujących na co dzień z dokumentami jest zdania, że panuje w nich ogromny chaos. Świetnym sposobem na rozwiązanie problemu jest porządkowanie ich w segregatorach. Nie wszyscy mają jednak świadomość, w jakie segregatory biurowe warto się zaopatrzyć?

Format

Warto wiedzieć, że segregatory biurowe powinny być dobrane w zależności od wielkości segregowanych w nich dokumentów. Zdecydowana większość biur ma do czynienia z formatem A4, jednak obecnie w sprzedaży dostępne są również produkty A5. Koniecznie trzeba zaznaczyć, ze różnego rodzaju umowy czy sprawozdania można wpinać zarówno w koszulkach, jak i bez nich. Należy pamiętać, aby jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dokładnie sprawdzić czy wspomniana koszulka przypadkiem nie będzie wystawała poza segregator.

segregatory

Wysokość grzbietu

Rekomendowane jest również zastanowienie się wcześniej nad tym, jaka liczba dokumentów będzie przechowywana w poszczególnych segregatorach. Umożliwi to na określenie właściwej szerokości grzbietu omawianego produktu. Oczywiście im szerszy będzie grzbiet, tym więcej dokumentów będzie można przechowywać w segregatorze.

Mechanizm dźwigniowy

Warto mieć świadomość, że mechanizm dźwigniowy jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny w porównaniu do tradycyjnego. Jest bowiem możliwość rozpinania ringów przy wykorzystaniu specjalnych dźwigni. Można w ten sposób dokonać bardzo szybkiego umieszczenia dokumentów w segregatorach. Zobacz ofertę sklepu biurowego Biurwa na segregatory.