Artykuły papiernicze – czego nie powinno zabraknąć w Twoim domu?

Artykuły papiernicze przydają się na każdym kroku – gdy nagle trzeba zanotować istotną informację, uporządkować porozrzucane po całym domu dokumenty, czy zakreślić ważne wydarzenie w kalendarzu, aby o nim nie zapomnieć. Które z nich powinny znajdować się zawsze pod ręką?

Karteczki samoprzylepne

Kiedyś nieodłączny gadżet umiejscowiony koło telefonu stacjonarnego. Dziś już prawie nikt nie korzysta z takiego sprzętu (jego miejsce zajęły smartfony). Mimo to małe, kwadratowe arkusze papieru z paskiem kleju po jednej stronie nadal zajmują ważne miejsce w każdym domu. Mogą posłużyć do sporządzenia listy zakupów lub rzeczy do zrobienia, zapisania czyjegoś numeru telefonu, czy własnych myśli. Karteczki można przyklejać do lustra, mebli, ekranu komputera tak, aby były przez cały czas widoczne.

Długopisy

Aby zanotować coś na kartce, potrzebny jest do tego długopis. Zwykły, żelowy, kulkowy… Rodzajów akcesoriów do pisania jest całkiem sporo. Czarne i niebieskie świetnie sprawdzają się przy wypełnianiu różnego rodzaju dokumentów, czy rozwiązywaniu krzyżówki. Kolorowe, np. czerwone lub zielone pomogą wyróżnić w tekście znaczące informacje, np. przepisy kulinarne w gazecie, których chce się wypróbować.

Kalendarz

Miesięczne zestawienie dni, czy to wyeksponowane na ścianie, powieszone na drzwiach, czy postawione na biurku w formie tekturowej podstawki, stanowi pożyteczny przedmiot wśród artykułów papierniczych. Dzięki niemu możliwe jest zarządzanie czasem i skrupulatne planowanie zadań do wykonania. Artykuły papiernicze kupisz na stronie ofisfera.pl.